Általános Szerződési Feltételek


Az ÁSZF hatályos: 2024.03.15-től

ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) hatálya a Szolgáltató weblapján (imaerp.hu és imaerp.com) megjelenített felhőalapú vállalatirányítási és pénzügyi, számviteli tevékenységekhez kapcsolódó szolgáltatások megrendelésével és visszaigazolásával létrejött szerződéses jogviszonyokra terjed ki. Jelen ÁSZF folyamatosan elérhető a következő weboldalakról: https://www.imaerp.com/altalanos-szerzodesi-feltetelek

Kérjük, amennyiben vásárlója, illetve aktív használója kíván lenni a Weblapunkon kínált szolgáltatásoknak, figyelmesen olvassa el az Általános Szerződési Feltételeinket és kizárólag abban az esetben vegye igénybe szolgáltatásainkat, amennyiben minden pontjával egyetért, és azokat kötelező érvényűnek tekinti magára nézve.

Jelen dokumentum nem kerül iktatásra, kizárólag elektronikus formában kerül megkötésre, nem minősül írásbeli szerződésnek, magyar nyelven íródik, magatartási kódexre nem utal, és a 2013. évi V. törvény (Ptk.) szerint távollevők között létrejött szerződésnek minősül.

A szolgáltatások teljesítésére irányuló szerződéskötés folyamatával és a Weblap működésével kapcsolatosan a jelen ÁSZF-ben nem szabályozott egyéb felmerülő kérdések esetén az alábbiakban megadott elérhetőségein az érintettek rendelkezésére állunk.

1. Szolgáltató adatai

A szolgáltató neve: In mid Air ERP Kft.
A szolgáltató székhelye: 1117 Budapest, Fehérvári út 36.
Iroda (és egyben a panaszügyintézés helye): 1117 Budapest, Fehérvári út 36.
A szolgáltató elérhetősége, az igénybe vevőkkel való kapcsolattartásra szolgáló, rendszeresen
használt elektronikus levelezési címe: support@imaerp.hu
Cégjegyzékszáma: 01 09 357326
Adószáma: 23059524-2-43
Nyilvántartásban bejegyző hatóság neve: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága
A szerződés nyelve: magyar
A tárhely-szolgáltató neve, címe, e-mail címe: Az adatbázisok a szolgáltató saját informatikai
infrastruktúráján (szerverein) vannak tárolva.
 
2. Alapvető rendelkezések

2.1. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekre, valamint jelen ÁSZF értelmezésére a magyar jog az irányadó, különös tekintettel a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. (Ektv.) törvény, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) vonatkozó rendelkezéseire. A vonatkozó jogszabályok kötelező rendelkezései a felekre külön kikötés nélkül is irányadók.

2.2. A honlapon megrendelhető szolgáltatások gazdasági tevékenységhez kötöttsége folytán a jelen ÁSZF nem vonatkozik a Ptk. 8:1. § (1). 3. pontjában meghatározottak szerint fogyasztónak minősülő partnerekkel létrejövő szerződéses jogviszonyokra. Igény esetén azok, a felek között egyedileg megtárgyalt külön szerződés tárgyát képezhetik.

2.3. Szolgáltató fenntart magának minden jogot a weboldal, annak bármely részlete és az azon megjelenő tartalmak, valamint a weboldal terjesztésének tekintetében. Tilos a weboldalon megjelenő tartalmak, vagy azok bármely részletének letöltése, elektronikus tárolása, feldolgozása és értékesítése a Szolgáltató írásos hozzájárulása nélkül.


3. Felhasználó

A jelen ÁSZF rendelkezései arra, a szakmája, önálló foglalkozása, vagy üzleti tevékenysége körében eljáró természetes vagy jogi személyre, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezetre vonatkozik, aki a Szolgáltató weblapján megjelenített és jelen ÁSZF-ben rögzített bármely szolgáltatását megrendeli, és azt jogszerűen használja (a továbbiakban: Felhasználó).


4. Megrendelhető szolgáltatások köre


4.1. A honlapon megjelenített és megrendelhető fő szolgáltatások (a továbbiakban: Szolgáltatások) a következők:
- IMA ERP felhő alapú vállalatirányítási rendszer
- MA ERP könyvelési rendszer
a működtetésükhöz szükséges szoftver felhasználási jogának átengedésével a jelen ÁSZF alábbi rendelkezéseiben rögzített Felhasználási Szerződés feltételei szerint.

A fenti szolgáltatások megrendelése esetén, a Megrendelő elfogadja – új partner esetén -, a kötelező 4 órás rendszerbevezetési oktatást, az IMA Akadémia keretén belül.

A fenti főszolgáltatásokhoz kapcsolódóan az alábbi kiegészítő (külön nem megrendelhető) szolgáltatások rendelhetők meg:

- support (oktatási és szoftver használati támogatás) szolgáltatás
- szoftver fejlesztés
- adószám alapú partner adat lekérdezés
- tömeges számlázás
- bérszámfejtés
a működtetésükhöz szükséges szoftver felhasználási jogának átengedésével a jelen ÁSZF alábbi rendelkezéseiben rögzített Felhasználási Szerződés feltételei szerint.

A FENTI SZOLGÁLTATÁSOK DÍJA ÉS TARTALMUK:

Két típusú előfizetőt különböztetünk meg:
a) könyvelő típusú előfizető: könyvelő iroda, egyéni vállalkozó az előfizető és csak a pénzügyi és könyvelési funkcionalitását használja a rendszernek. Ezen előfizetőnk részére a 4.1.2. pontban foglaltak szerint érhető el az előfizetés.
b) vállalatirányítási rendszer típusú előfizetés: az IMA teljes funkcionalitása elérhető 4.1.1 pontban foglaltak szerint.

Díjak: a szolgáltatásaink díjszabása honlapunkon (www.imaerp.com) Forintban, nettó árban vannak feltüntetve.

Szolgáltató nem vállal felelősséget a gondossága ellenére és/vagy a rendszer hibájából eredően hibásan feltüntetett árért, illetve a nyilvánvalóan téves, a termék közismert nagyságrendű árától jelentősen eltérő, irreális árra (0 Ft)

4.1.1. IMA ERP felhő alapú vállalatirányítási rendszer
A havidíj tartalmazza:
- az alapdíjat (1 cég, 5 felhasználó)
- az IMA ERP használatát IMA szervereken történő üzemeltetéssel,
- alaptárhelyet,
- automatikus adatmentéseket,
- korlátlan számú számítógépről történő használat lehetőségét,
- korlátlan számú program felhasználó létrehozását a fizetett havi díjtétel által meghatározottak szerint,
- jogszabály követést,
- az IMA ERP jelenlegi és mindenkori teljes, korlátozásoktól mentes pénzügyi, könyvelési, készlet kezelési és egyéb modulokhoz kapcsolódó funkcionalitását. Kivételt képeznek ez alól azon funkciók, melyek jelen ÁSZF-ben külön díj megfizetését vonják maguk után pl.: bérszámfejtés, tömeges számlázás.

A havidíj nem tartalmaz fejlesztési munkaórákat.

4.1.2. IMA ERP könyvelési rendszer
A Szolgáltatás díjának elszámolási alapja: könyvelt cég / hó
A program felhasználói hozzáféréseket a Felhasználó az ügyfele (könyvelt cégek) igényei szerint hozhatja létre. Nem jelent plusz költséget, hogy a könyvelt cég milyen funkciót használ, tehát számlázhat, vagy komplex rendszerként használhatja.

A havidíj tartalmazza:
- Az alapdíj 3 felhasználói hozzáférést és 10 céges kialakítást;
- az IMA ERP könyvelési szoftver használatát IMA szervereken történő üzemeltetéssel,
- alaptárhelyet, (amennyiben a Felhasználó által kezelt cégek összes tárhelye átlépi ezt a határt, abban az esetben a Felhasználó köteles a 4.1.4. pontban rögzített tárhelyszolgáltatás havi díját is megfizetni),
- automatikus adatmentéseket,
- korlátlan számú számítógépről történő használat lehetőségét (korlátlan számúfelhasználó létrehozását),
- jogszabály követést, 
- az IMA ERP jelenlegi és mindenkori teljes funkcionalitását könyvelés, pénzügy, bérszámfejtés és számlázás tekintetében. Kivételt képeznek ez alól azon funkciók, melyek jelen ÁSZF-ben külön díj megfizetését vonják maguk után pl: bérszámfejtés, tömeges számlázás.

A havidíj nem tartalmaz fejlesztési munkaórákat.

4.1.3. Oktatás 
Helyszíne:
a) Online.
b) Felhasználó székhelyén / telephelyén / külső helyszínen
c) Szolgáltató által szervezett csoportos oktatás keretein belül. Ennek díjszabása egyedileg, az adott rendezvényről szóló tájékoztatóban kerül rögzítésre.

Amennyiben a további betanítási szolgáltatásokat díjazás ellenében Felhasználó nem veszi igénybe, hanem saját maga tanítja be munkatársait, együttműködő partnereit, úgy az ilyen betanítás helyességéért cégünk nem vállal felelősséget.

Az oktatás a helyszíni kiszállási díjakat nem tartalmazza.

Időpont lemondása: Az oktatás megkezdése előtti munkanapon 1x óradíj ellenében, az oktatás napján 2x óradíj ellenében.

4.1.4. Tárhely-szolgáltatás (nem választható)

Speciális többletszolgáltatás, ami az elfoglalt tárhely mérete alapján kerül kiszámlázásra. A
4.1.1. és 4.1.2. pontok alatti fő szolgáltatások esetében a Felhasználó részére 1 GB tárhely  biztosított (alaptárhely). Az 1 GB meghaladó tárhelyeknél a kapacitás 5 GB-os csomagokkal bővül.

Amennyiben a Felhasználó Szerződésében kezelt cégek összes tárhelye átlépi ezt a tárhely kapacitást, abban az esetben ennek a többletszolgáltatásnak a díját is kell fizetnie. A Felhasználó az IMA-ba bejelentkezve a kezdő oldalon láthatja, hogy mennyi tárhelyet vett igénybe. A „Program adminisztráció / Program használati statisztika / Adatbázis méretek” menüpontban a Felhasználó által kezelt cégenkénti bontásban láthatja az igénybe vett tárhelyet.

4.1.5. Support szolgáltatás (szoftver használati támogatás)
A support a rendszer működésével kapcsolatos, az esetleges elakadások kezelésére irányuló szolgáltatás.

A support szolgáltatás nem foglalja magában
- az oktatást - kérjük, hogy bővebb információszerzés céljából foglaljon időpontot oktatásra; és   - az adótanácsadást, így a supportként érkező, de adótanácsadást érintő kérdések megválaszolása külön díjazás alapján történik.

Supportot elsődlegesen e-mailben lehet igénybe venni. A szolgáltató ezt preferálja.
A kapcsolattartásra szolgáló e-mail cím: support@imaerp.hu

Telefonos elérhetőség kapacitás függvényében: +36 (70) 424 28 08 vagy +36 (70) 943 48 08
vagy +36 (70) 413 44 55.

A beérkező hívásokat - az ügykezelés hatékonysága céljából - a Szolgáltató rögzíti, amely beérkező hívószám adatainak törlését, az ügyfél írásban kérheti.

Más kommunikációs csatornán beérkező információkat, kéréseket nem áll módunkban feldolgozni. A support szolgáltatás hatékonyságának érdekében kollégáink más internet alapú csatornát vagy programot is ajánlhatnak (pl.Team Viewer) a kommunikáció során.

Supportot eseti jelleggel és havi előfizetési rendszerben is igénybe lehet venni. A számlázás alapja mindkét esetben a megkezdett 15 perces intervallumok után történik.
A havi 2x15 perces support szolgáltatás kezdő Felhasználóknál a bevezetést követően 3 hónapig kötelező, majd utána szabadon lemondható.

A havi előfizetéses rendszerben kiajánlott havi keret
- 2x15 perc vagy 4x15 perc, ami
- az adott hónapra érvényes,
- a maradvány a következő hónapra nem átvihető,
- A kereten felüli óraszámok eseti óradíjjal kerülnek elszámolásra.

Cég áthelyezése vagy másolása:
Ez a szolgáltatás azt jelenti, hogy egy adott céget átmásolunk egyik liszenszből a másikba, vagy teljes egészében áttesszük. Ez a módosítás az előfizetési díj +/- változásával járhat.

4.1.6. Szoftver fejlesztés
Lehetőség van az IMA ERP vállalatirányítási és könyvelési rendszer fejlesztésére az ügyfél igényei alapján.

Felmérés: Az igényeket a programozói tanácsadás keretében mérjük fel. Ennek alapján a fejlesztésről minden esetben egyedi ajánlat születik az igények pontos tisztázását követően. 
A fejlesztési igények felmérése során utólag kiderülő hiányosságok pótlásához szükséges többlet fejlesztés költsége az ügyfelet terheli, ezért kiemelten fontos mindkét fél részéről az elvárható legnagyobb körültekintéssel felvázolni az elvárásokat.

Felmérési időpont lemondása: az találkozó megkezdése előtti munkanapon 2x óradíj ellenében, az oktatás napján 4x óradíj ellenében.

Megrendelés:
- Általános kisebb fejlesztéseknél elegendő az írásbeli megrendelés, hivatkozva az árajánlatra.
- Az 500.000,- Ft nettó értéket meghaladó fejlesztés esetében szoftverfejlesztési szerződés megkötése szükséges.

4.1.7. Adószám alapú partner adat lekérdezés
A szolgáltatás külön megrendelés nélkül használható, de annak használata díjköteles.
A szolgáltatás külső szolgáltatótól kapott adatok alapján működik.
A szolgáltatás kikapcsolható, elkerülendő a véletlen igénybevételt a „Beállítások /Fő beállítások/Általános Beállítások” oldalon.

4.1.8. Bérszámfejtés
Csak az adott hónapban aktívan bérszámfejtett alkalmazottak után számítunk fel díjat.

4.1.9. E-számlázás
Ennek a szolgáltatásnak a bekapcsolását külön kell kérni a supporttól.


4.2.  A fenti 4.1.1. és 4.1.2. pontok alatti vállalatirányítási és könyvelési rendszerek használatát biztosító fő Szolgáltatások határozatlan időre szólóan, a fentiekben és a weblapon is feltüntetett havidíjas elszámolással rendelhetők meg. A 4.1.4. – 4.1.9. pontok alatti kiegészítő szolgáltatások csak a fő Szolgáltatások mellé rendelhetők meg.

4.3. A Szolgáltatások kizárólag online rendelhetők meg. A Szolgáltatásokra vonatkozóan a weblapon megjelenített árak forintban értendők. Szolgáltató minden esetben nettó árat tüntet fel.

4.4. Amennyiben a Szolgáltatásokat és kiegészítő szolgáltatásokat érintően akciós ár kerül bevezetésre, Szolgáltató a weboldalon teljes körűen tájékoztatja Felhasználókat az akcióról és annak pontos időtartamáról. Amennyiben a megrendelt egyes szolgáltatásokhoz kapcsolódik kedvezmény, abban az esetben a kedvezmény mértéke a havidíjból számítódik és % -os érték lehet, és a felhasználói szerződés létrejöttekor megadandó Adatlapon kerül rögzítésre.


5. A MEGRENDELÉS MENETE

5.1. A weblapot meglátogató érdeklődő személy (a továbbiakban: Érdeklődő Felhasználó) a „demó” programot szabadon letöltheti. A letöltés során e-mail cím megadása szükséges. Az e-mail címre tájékoztató e-mailt, e-maileket küld Szolgáltató, melyben a belépéshez szükséges adatok és a kapcsolatfelvételt elősegítő információk találhatóak meg. A „demó” program pénzügyi, számlázási és könyvelési funkciói teljes értékűek, azokban korlátozás nincs, azonban a Szolgáltató a „demó” programban az Érdeklődő Felhasználó által 30 (harminc) napnál régebben létrehozott adatbázist törli. Fontos kiemelni, hogy a Szolgáltató a számlázó program „demó” verziójában létrehozott számlákat, naplófőkönyvet és egyéb bizonylatokat, dokumentumokat a „további felhasználásra nem alkalmas” jelzéssel látja el.

Amennyiben az Érdeklődő Felhasználó úgy dönt, hogy megrendeli a terméket, úgy megrendelési szándékát a weboldalon feltüntetett telefonszámon vagy e-mailen jelzi a Szolgáltatónak. A Szolgáltató az Érdeklődő Felhasználó által megadott e-mail címre küld egy  Megrendelő Adatlapot, amit az Érdeklődő Felhasználó kitöltve visszaküld a Szolgáltató részére.

Az Adatlap a Felhasználó alábbi adatait tartalmazza: Előfizető neve, adószáma, székhelye, képviseletre jogosult neve, Felhasználói név, E-mail cím, Telefonszám, Számlázási cím, megrendelt szolgáltatások. E-mailben a Szolgáltató részére visszaküldött és Szolgáltató által e-mailben visszaigazolt Megrendelő Adatlap tekinthető érvényes megrendelésnek.

A megrendelésnek a Megrendelő Adatlap visszaküldésével történő visszaigazolása akkor tekintendő az Érdeklődő Felhasználóhoz megérkezettnek, amikor az számára hozzáférhetővé válik és ezzel létrejön a Felek közötti Felhasználási Szerződés. 

Amennyiben az Érdeklődő Felhasználó az Adatlapot esetleges javítás iránti igényével küldi vissza a Szolgáltatónak, abban az esetben a Szolgáltató által visszaigazolt javított Megrendelő Adatlap visszaigazolásával jön létre a Felek közötti Felhasználási Szerződés, és az Érdeklődő Felhasználó a továbbiakban Felhasználónak minősül.
Szolgáltató kizárja a visszaigazolási felelősségét, ha a visszaigazolás azért nem érkezik meg időben, mert az Érdeklődő Felhasználó rossz e-mail címet adott meg regisztrációja során, vagy a fiókjához tartozó tárhely telítettsége miatt nem tud üzenetet fogadni. 

Amennyiben Érdeklődő Felhasználó nem küldi vissza aláírva a Megrendelő Adatlapot a Felek között a Felhasználási Szerződés nem jön létre.

5.2. Az Érdeklődő Felhasználó a Szolgáltatások megrendelése során köteles a saját, valós adatait megadni. A megrendelés során megadott valótlan, vagy más személyhez köthető adatok esetén a létrejövő elektronikus szerződés semmis. Szolgáltató kizárja felelősségét, amennyiben Felhasználó más nevében, más személy adataival veszi igénybe szolgáltatásait.

5.3. A Szolgáltatót az Érdeklődő Felhasználó által tévesen és/vagy pontatlanul megadott adatokra visszavezethető hibás kézbesítésért, illetve egyéb problémáért, hibáért semminemű felelősség nem terheli.

5.4. Szolgáltató a Megrendelő Adatlap beérkezését követő feldolgozás után haladéktalanul, de legkésőbb 48 órán belül köteles megküldeni az Érdeklődő Felhasználó által az Adatlapon megadott e-mail címre az Érdeklődő Felhasználó saját hozzáféréséhez szükséges és nyilvántartásba vett licenc adatokat, kivéve a belépéshez szükséges egyedi jelszót, mert azt biztonsági okokból a Szolgáltató az Érdeklődő Felhasználó részére SMS üzenetben küldi meg az általa a megrendelésében megadott telefonszámra. Az Érdeklődő Felhasználó részére megküldött licenc adatokat tartalmazó Megrendelő Adatlapon az Érdeklődő Felhasználó a megadott adatait leellenőrzi és a Szolgáltató kifejezett felhívásának megfelelően elolvassa, és áttanulmányozza a weblapon megtalálható jelen ÁSZF rendelkezéseit.

5.4.1. Amennyiben Felhasználó további terméket szeretne megvásárolni, abban az esetben azt is a fenti pontokban rögzítettek szerint teheti meg.


6. Felhasználási Szerződés
A fenti 5.1. pontban rögzített Szolgáltatások bármelyikének megrendelése esetén Felhasználó és a Szolgáltató között Felhasználási Szerződés jön létre, azzal, hogy a felek közötti jogviszonyra a Szolgáltatónak a jelen, illetve a mindenkor hatályos Általános Szerződési Feltételeinek a rendelkezései irányadók.
Megrendelő Adatlap aláírásával Felhasználó elismeri, hogy az ÁSZF rendelkezésein túl Szolgáltató Adatkezelési tájékoztatóját is megismerte és elfogadja. 

6.1. A Felhasználási Szerződés létrejötte, időbeli hatálya
6.1.1. A felek közötti Felhasználási Szerződés a jelen ÁSZF 5.1. pontjában rögzített időponttól kezdődő hatállyal, határozatlan időtartamra szólóan jön létre.

6.1.2. A Felhasználói Szerződés létrejöttétől a Szolgáltató „demó” verzió hozzáférést biztosít a Felhasználó részére a szerződés megkötését követő hónap 15. (tizenötödik) napjáig. A „demó” verzió mindenben megegyezik a szoftverrel.
Amennyiben az első esedékes díjat Felhasználó nem teljesíti határidőben, úgy a Szerződés a megkötésének időpontjára visszamenőleges hatállyal megszűnik, az időszak „demó” verziónak tekinthető, és a feltöltött adatokat a Szolgáltató jogosult törölni, azok kiadására nem köteles.

6.1.3. A Felhasználási Szerződés az 5.1. pontban hivatkozott Megrendelő Adatlapon megadott Felhasználói adatokkal jön létre, és azokkal lehet megkezdeni a rendszer használatát. Ezeket az első bejelentkezés után a Felhasználónak lehetősége van módosítani. Az Adatlapon megadott e-mail cím lesz a megrendelt Szolgáltatáshoz kapcsolódó szoftver által automatikus kommunikációra használt e-mail cím.

6.2. A Felhasználási Szerződés tárgya
A Szolgáltató jelen ÁSZF-ben rögzített feltételek szerint biztosítja Felhasználó számára a megrendelt Szolgáltatás igénybevételéhez szükséges szoftver (a továbbiakban: Szoftver) felhasználásának jogát, a Felhasználó pedig kötelezettséget vállal a Szoftver jelen szerződés rendelkezéseinek megfelelő felhasználására és a 4.1. pontban szolgáltatásonként részletezett licencdíj megfizetésére.

A Szolgáltató a jelen ÁSZF-ben rögzített feltételek szerint úgy biztosítja a megrendelt Szolgáltatáshoz kapcsolódó Szoftver használatát, hogy a Felhasználási Szerződés fennállásának időtartamáig nem kizárólagos felhasználási jogot enged annak használatára a Felhasználó részére. A Szolgáltató teljes körűen és korlátlanul jogosult a kizárólagos tulajdonát képező a fenti 4.1. pontban rögzített Szolgáltatások nyújtásához szükséges - Szoftverek felhasználási jogának átengedésére. A Szoftverek és a hozzájuk tartozó valamennyi dokumentációval és az elnevezésükkel együtt a Szolgáltató fejlesztése, és az ahhoz kapcsolódó minden személyhez fűződő és vagyoni jog jogosultja, tulajdonosa a Szolgáltató. A Szoftverek - ideértve a Szolgáltató által létrehozott, vagy módosított, és a Felhasználói Szerződés alapján a Felhasználó számára hozzáférhetővé tett szellemi alkotások feletti szerzői jogokat is – a szerzői jog oltalma alatt állnak, és azok felhasználása kizárólag a jelen ÁSZF-ben biztosított feltételek szerint megengedett.

6.3. A Felhasználás informatikai környezete
A Szoftverek kliensprogramja a Felhasználó számítógépén működik, melyhez az alábbi feltételek szükségesek: Windows 7 vagy annál újabb operációs rendszerek, .NET4.8 (Ajánlott gépigény: i5 processzor 6. generációs vagy annál jobb, 8 vagy annál több RAM)

Az adatbázis Szolgáltató szerverén működik. A Szolgáltatásokat Szolgáltató olyan kiszolgáló szervereken nyújtja, melyek fizikailag Szolgáltató székhelyétől elkülönített helyen a vonatkozó szabványoknak megfelelő környezetben vannak tárolva.

Az adatbázis és a kliensprogram közötti kapcsolathoz, vagyis a Szoftver használatához aktív internetkapcsolat szükséges.

Minden, a rendszer által kiállított bizonylaton a Felhasználó azon adatai szerepelnek, melyet Felhasználó megadott és leellenőrzött. A megadott adatokat a Szolgáltató nem köteles ellenőrizni, azok helyességéért Felhasználó felel.

6.4. A Felek jogai és kötelezettségei

6.4.1. Felhasználó jogai és kötelezettségei

- Felhasználó korlátlan számú program felhasználói hozzáférést hozhat létre saját adminisztrációs felületén (továbbiakban Adminisztrációs felület). Felhasználó a kliensprogramot korlátlan számú eszközre telepítheti. Egy program felhasználó egy időben több program felhasználói hozzáféréssel is beléphet az adatbázisba. A Felhasználó az általa biztosított felhasználói hozzáféréssel belépett felhasználók tevékenységért úgy felel, mint a saját tevékenységéért.

- Kizárólag Felhasználó felelőssége, hogy a Szolgáltatásokat a magyar és egyéb vonatkozó, hatályos törvényeknek megfelelően használja. Különösen nem használhatja a Szolgáltatásokat törvényileg tiltott, vagy személyiségi jogokat sértő tevékenység folytatására. Amennyiben bírósági vagy hatósági döntés alapján bizonyított, hogy Felhasználó a fentiekbe ütköző tevékenységet folytat / folytatott, Szolgáltató jogosult a Szolgáltatásokat és a Felek között fennálló Szerződéseket az ÁSZF. 6.7.2 rendelkezései szerint rendkívüli felmondással, azonnali hatállyal felmondani. Felhasználó az esetleges károsultakkal szemben általa okozott károkért a Ptk. általános kártérítési szabályai szerint felel.

- Felhasználó köteles a szolgáltatásokban észlelt hibákat a Szolgáltatónak haladéktalanul bejelenteni.

- A Felhasználó a Szoftvert tovább nem értékesítheti, tovább bérbe nem adhatja és másnak felhasználási jogot nem engedhet a jelen ÁSZF-ben rögzített jogosultságán felül.

- Felhasználó köteles bejelenteni az adataiban bekövetkezett olyan változásokat, amelyek a szerződéskötéskor rögzítésre kerültek, kivétel a Megrendelői Adatlapon megadott Felhasználónév és jelszó. Ennek elmulasztásából adódó károkért Szolgáltató semmilyen felelősséget nem vállal.

- Szolgáltató csak Felhasználó által megadott e-mail címről köteles bármilyen bejelentést fogadni, illetve ide küldi a szolgáltatásokkal kapcsolatos információkat, ezért a valós e-mail cím megadására, az e-mail cím esetleges változásának bejelentésére Felhasználó kifejezetten kötelezettséget vállal.

- Felhasználó köteles a szolgáltatások igénybevételéhez szükséges azonosítókat, kódokat titokban tartani, a jogosulatlan használatból eredő károkért kizárólag ő felel.

- Felhasználó teljes felelősséggel tartozik Szolgáltató szerverein általa elhelyezett, vagy hálózatán továbbított információk és adatok jogszerűségéért. 

- Felhasználó a Szolgáltató adatbázisban lévő, saját maga által feltöltött adatokról – saját adatmentés céljából - a kliens program funkcionalitását használva excel kompatibilis xml és PDF exportokat végezhet. Ezt javasoljuk rendszeres időközönként megtenni. 

- Felhasználó az adatbázisban lévő saját maga által feltöltött adatokat tetszés szerint törölheti.

- A Felhasználó köteles az ügyfeleit (az érintett céget) tájékoztatni arról, hogy a személyes adatok vonatkozásában adatkezelőnek minősül, és azokat a Szolgáltató, mint a kezelés technikai hátterét biztosító adatfeldolgozó szerverén tárolja. Mindehhez köteles az ügyfelei (az érintett cég) írásbeli hozzájárulását beszerezni.

6.4.2. A Szolgáltató jogai és kötelezettségei

- A Szolgáltató a rendszer elérhetőségét évi 99%-os rendelkezésre állással vállalja.

- Szolgáltató Felhasználó által igénybe vett Szolgáltatásokat azok kihasználtságától függően áthelyezheti a kiszolgáló szerverek között. A kiszolgáló szerverek technikai paramétereinek és sávszélesség-változtatásának jogát Szolgáltató fenntartja. Szolgáltató ilyen irányú változtatásokat Felhasználó előzetes értesítése nélkül is végezhet.

- A Szoftver funkcionalitásának és technikai paraméterei változtatásának jogát Szolgáltató fenntartja. Szolgáltató ilyen irányú változtatásokat Felhasználó előzetes értesítése nélkül is végezhet.

- A Szolgáltató szolgáltatásait igénybe vehetik cégek és egyéni vállalkozók, akik a jogszabályokban előírt tevékenységükhöz szükséges engedélyekkel rendelkeznek. Ezen engedélyek meglétének biztosítása kizárólag Felhasználó felelőssége, Szolgáltató ezek meglétét nem ellenőrzi és azok hiánya miatt keletkező károkért semmilyen felelősséget nem vállal.

- Szolgáltató köteles a Felhasználó részéről érkező bejelentésekre 3 (három) munkanapon belül reagálni, amennyiben Felhasználó nem rendelkezik lejárt tartozással. Szolgáltató és Felhasználó között a kommunikáció elsődleges módja az elektronikus levelezés. Amennyiben más megállapodás nem írja elő, Szolgáltató nem köteles más módon Felhasználótól bejelentést fogadni, vagy részére információt adni.

- Szolgáltató által kommunikációra használt e-mail cím: support@imaerp.hu

- Szolgáltató a szolgáltatások funkcióinak olyan bővítését, szűkítését, átcsoportosítását, az Adminisztrációs felületek megjelenésének módosítását előzetes bejelentés nélkül bármikor egyoldalúan elvégezni, amelyek a Felhasználót nem érintik hátrányosan.

- Szolgáltató kliens program frissítése esetén legkésőbb a frissítés napján email formában tájékoztatót küld Felhasználónak a kliens program változásairól.

- Amennyiben a tárolt adatokat, avagy azok egy részét Felhasználó más szoftverrel kompatibilis formában igényli a Szolgáltatótól, úgy az adattartalom átalakítása külön megállapodás és külön díjazás mellett történik.

- A jelen ÁSZF rendelkezései szerint létrejött Felhasználási Szerződés semmiképpen nem jelenti azt, hogy a Szolgáltató a Felhasználót terhelő bárminemű iratmegőrzési kötelezettséget átvállalta volna.

- A Szolgáltató köteles a vonatkozó jogszabályoknak – különösen a számviteli- és adójogszabályoknak – megfelelő rendszert biztosítani, a jogszabályváltozásokat köteles követni, és azokat a lehető legrövidebb időn belül, a hatályba lépésüket követően szükség esetén a rendszeren átvezetni, a szükséges módosításokat végrehajtani.

6.5. A licenc díj fizetése, fizetési feltételek

A Szolgáltató a megvásárolt szolgáltatás díjáról (beleértve az esetlegesen megrendelt kapcsolódó szolgáltatások díjait is) a megrendelés időpontját, vagyis a tárgyhónapot követő hónap 5. (ötödik) napjáig számlát állít ki és azt elektronikus levélben, pdf. formátumban megküldi Felhasználó részére. A Felhasználó a számla ellenértékét a számla keltétől számított 8 (nyolc) napos fizetési határidő alatt köteles megfizetni.

Az elektronikus úton kötött szerződések szabályait alapul véve a Szolgáltató által e-mailben megküldött számla akkor tekinthető megérkezettnek, ha az a Felhasználó részére hozzáférhetővé válik. Ellenkező bizonyításig a számla megérkezésétől számított 5. (ötödik) munkanapon a számla kézbesítettnek tekintendő. 

A Szolgáltató számlájának késedelmes fizetés esetén Szolgáltató fizetési határidő lejártát követő 10 napon belül fizetési felszólítást küld. Szolgáltató a fizetési határidőt követő hó 15. (tizenötödik) napjától a Felhasználó rendszerhasználati elérését jogosult felfüggeszteni. Amennyiben a Felhasználó a számlát – a Szolgáltató rendkívüli felmondási jogának megnyílta előtt – kiegyenlíti, abban az esetben a számla összegének a Szolgáltató bankszámláján történő jóváírásának napjától számított 2 (kettő) munkanapon belül a Szolgáltató aktiválja Felhasználó rendszerhasználati elérését és a weboldalon közzétett újraaktiválási díj a következő számlában felszámolásra kerül.

6.6.Felelősségi rendelkezések, a felelősség kizárása és korlátozása.

6.6.1. Szolgáltató köteles mindent megtenni annak érdekében, hogy a szolgáltatások folyamatosan elérhetők legyenek, de az ellenőrzési körén kívüli okokból származó hibákért felelősséget nem vállal. Szolgáltató köteles a szolgáltatásban kiesést okozó hibát legfeljebb 3 (három) munkanapon belül elhárítani. A Felek megállapodnak, hogy Szolgáltató a szolgáltatásokban kiesést okozó, illetve műszaki, technikai jellegű hibákért anyagi felelősséget nem vállal, kártérítési kötelezettsége nincs. A Felek megállapodnak, hogy Szolgáltató az internethálózat működéséből adódó esetleges információveszteségekért, túlterhelésért, és harmadik fél által okozott üzemzavarért semmilyen felelősséget nem vállal. Szolgáltató a szerverein elhelyezett fájlokról, adatokról, beállításokról rendszeres időközönként biztonsági mentést készít, illetve mindent megtesz Felhasználó adatainak védelme érdekében. 

6.6.2. A Felek megállapodnak, hogy a Szolgáltató nem felelős Felhasználó által elhelyezett tartalommal vagy Felhasználó által folytatott tevékenységgel kapcsolatban. Felhasználó által nyújtott szolgáltatásokkal kapcsolatos esetleges jogviták rendezése csak és kizárólag Felhasználó és ügyfele, illetőleg Felhasználó és az adott szakhatóság között zajlik, az érvényes jogszabályoknak megfelelően.

Az adatok mentéséről, az adatbázisok biztonságáról, a folyamatos fejlesztésekről Szolgáltató a legmesszebbmenőkig gondoskodik, de nem felel semmilyen kárért, melyet az internet működéséből adódó hardver, szoftver, vagy hálózati hibából, illetve az Ügyfelek által helytelen kezeléséből fakadó meghibásodások okozhatnak. A Szolgáltatót nem terheli felelősség az abból adódó károkért, ami abból ered, hogy a Felhasználó a jelszavát elfelejti, vagy az, illetéktelenek számára bármely, nem a Szolgáltatónak felróható okból hozzáférhetővé válik.  

6.6.3. A Szolgáltató kizárja a felelősségét minden olyan kárért, mely a megrendelt Szolgáltatások működtetéséhez szükséges szoftverek nem szakszerű vagy nem jogszerű felhasználásából ered.

6.6.4. A Szolgáltató az online működés tekintetében kizárja a felelősségét minden olyan kárért, mely előre nem látható, illetve el nem hárítható külső okból (pl. vis maior) ered. 

6.6.5. A Szolgáltató kifejezetten kizárja felelősségét a közvetett károk tekintetében. Minden egyéb kárvonatkozásában a Szolgáltató kártérítési felelősségének felső összeghatára 2 (két) havi szolgáltatási díj összegére korlátozott, kivéve, ha jogszabály a felelősség ilyen korlátozását kifejezetten kizárja (pl. szándékos és bűncselekménnyel okozott kár).

6.6.6. A Felhasználónak a Szolgáltatóval szembeni kárigénye a kár keletkezésétől számított 1 (egy) év alatt évül el.

6.7.A Szerződés megszüntetése

6.7.1. Rendes felmondás
A Felhasználási Szerződést annak hatálya alatt a másik Félhez intézett, egyoldalú, e-mailben, vagy írásban tett nyilatkozatával, indoklási kötelezettség nélkül, rendes felmondással bármelyik Fél legkésőbb a tárgyhó 15. (tizenötödik) napjáig a tárgyhónap végére szóló felmondással mondhatja fel. A fenti határidő betartásával közölt felmondás esetén a Felek közötti Felhasználási Szerződést az adott tárgyhónap utolsó napján megszűntnek kell tekinteni.

6.7.2. A Szolgáltató rendkívüli felmondása
A Szolgáltató jogosult a Felhasználási Szerződést a Felhasználóhoz intézett egyoldalú, emailben vagy más írásos formában tett rendkívüli felmondással, azonnali hatállyal felmondani a következő esetekben:
- ha a Felhasználónak 30 (harminc) napot meghaladóan lejárt számlatartozása van vele szemben, vagy
- ha a Felhasználó a jelen ÁSZF rendelkezéseit megszegve, súlyos szerződésszegést követ el, vagy
- ha a Felhasználó a kiszolgáló erőforrásokat az engedélyezettet meghaladó mértékben foglalja, vagy az okozott terhelés a szolgáltatások folyamatos biztosítását veszélyezteti, és ezzel felszólítás ellenére sem hagy fel, vagy
- ha Felhasználó által Szolgáltató szerverein elhelyezett tartalom, Felhasználó általfolytatott tevékenység, vagy a közvetetten azok által kiváltott, más internet-felhasználók irányából tapasztalható tevékenységek veszélyeztetik Szolgáltató szervereinek, hálózatának működőképességét, biztonságát, vagy
- ha a Felhasználó nem tesz eleget a jogszabályokban előírt kötelezettségeinek, vagy
- ha a Felhasználó a szolgáltatás igénybevételével kárt okoz, vagy a Felhasználóval szemben felszámolási-, avagy csődeljárás indult.

A Szolgáltató jogszerű rendkívüli felmondása esetén a Felhasználó által az aktuális időszakra már kifizetett licenc díj nem jár vissza.

6.7.3. A Felhasználó rendkívüli felmondása
A Felhasználó jogosult a szerződést azonnali hatállyal felmondani:
- ha az ÁSZF 8. pontja szerinti hatályba léptetése, avagy egyoldalú módosítása lényeges jogos érdekeit sérti, és a módosítással hatályba lépett ÁSZF rendelkezései szerint – a korábbi rendelkezésektől való lényeges eltérés okán – a szerződés fenntartását nem kívánja, vagy
- ha a Szolgáltató a jelen ÁSZF rendelkezéseit megszegve, súlyos szerződésszegést követ el. Különösen, ha a szolgáltatás nem működik, rendeltetésszerűen nem használható, és a hibát a Szolgáltató az erre irányuló felszólításban megjelölt, legalább 15 napos póthatáridőn belül sem javítja ki.

A Felhasználó jogszerű rendkívüli felmondása esetén a felmondás időpontjától a vele fennállt Felhasználási Szerződés hatályából még hátralévő időre arányosított licenc díj részére visszajár. 

6.7.4. A Szerződés bármely fenti módon, vagy közös megegyezéssel történő megszűnésével véget ér a Szolgáltató bárminemű szolgáltatási szerződéses kötelezettsége, és mindazon járulékos kötelezettsége, ami a szoftverfelhasználáshoz kapcsolódott. A Szerződés megszűnésével megszűnik továbbá a Felhasználónak a Szolgáltató szoftvereit érintő mindennemű felhasználási joga.

7. Adatvédelem és adatkezelés
A személyes adatok biztonságos kezelését, a Felhasználó és a Felhasználó ügyfeleinek információs önrendelkezési jogának biztosítását a Felek alapvető fontosságúnak tekintik. A Szolgáltató, mint az Ekt. rendelkezései szerinti Alkalmazásszolgáltató a Felhasználó ügyfeleinek, alkalmazottainak a személyes adatai tekintetében adatfeldolgozónak tekintendő, így ezen személyes adatok kezelőjének a Felhasználó minősül. Erre tekintettel a Felhasználó, mint adatkezelő felel az ügyfelei adatainak jogszerű, a mindenkori hatályos info.tv. szerinti és az Európai Parlament és Tanács Általános Adatvédelmi Rendeletéről szóló 2016/679 számú rendeletével (a továbbiakban: GDPR) összhangban történő adatkezeléséért.
Fentiek szerint Szolgáltató felhívja Felhasználó figyelmét, hogy Felhasználó köteles a saját, vagy ügyfelei adatai tekintetében meghatározni a kezelt személyes adatok vonatkozásában alábbiakat: 
- érintett, adat kategória, adat forrása, adatkezelés célja, adatkezelés jogalapja, adatkezelés időtartama

Továbbá fontos meghatározni, hogy ki / kik a személyes adatokat kezelő(k) illetve az adatfeldolgozók. Szolgáltató az IMA ERP rendszer felhasználásával adatfeldolgozónak minősül így Szolgáltató adatait kell feltüntetni, mint adatfeldolgozással megbízott partner. Az ÁSZF elfogadásával és az IMA ERP megrendelésével Felhasználó megbízza Szolgáltatót adatfeldolgozói tevékenység ellátásra. 

Külföldre történő adattovábbítással kapcsolatos információk:

Az ÁSZF 6.4.2. pontjával összhangban Szolgáltató saját szerverein történő kiszolgáláson túl igénybe vehet számítási kapacitást külföldi kiszolgálóktól is. Szolgáltató vállalja, hogy ezen kiszolgálók az Európai Bizottság GDPR 45. cikk szerinti megfelelőségi határozata és a 2016/1260 bizottsági végrehajtási határozatában, valamint az ezek alapján felállított USA - EU Privacy Shield List-en szerepelnek, azaz az ide történő adattovábbítás nem minősül Európai Unión kívüli, harmadik országba történő adattovábbításnak és ahhoz nem szükséges az érintettek külön engedélye, valamint az oda történő adattovábbítás a GDPR 45. cikke alapján megengedett. Amennyiben Felhasználó az általa kezelt személyes adatok vonatkozásában az érintett magánszemély törléshez való jogának érvényesítését szeretné végrehajtani, Felhasználó a kliens programból törölni tudja a valós idejű futás környezetben tárolt adatokat. A biztonsági mentésekből történő törlés technikai okokból nem megvalósítható. 

A dokumentumként feltöltött állományok adattartalmát Szolgáltató nem vizsgálja. Szolgáltató előtt nem ismert, hogy azok egyéb jogszabály miatt megőrzésre kötelezett adatok-e így azok megőrzésének vagy törlésének biztosítása a kliens programon keresztül Felhasználó felelőssége.

A Szolgáltató a Felhasználó személyes adatai vonatkozásában tekinthető adatkezelőnek. A Szolgáltató kinyilvánítja, hogy a Felhasználó személyes adatait kizárólag a Felhasználóval fennálló jelen szerződéses jogviszonyból eredő kötelezettségei teljesítéséhez kapcsolódóan kezeli. A Szolgáltató kötelezettséget vállal arra, hogy a Felhasználó személyes adatait a hatályos info.tv-ben és a GDPR-ban rögzített előírásokkal összhangban kezeli, gondoskodik azok biztonságáról, és megteszi azokat a technikai és szervezési intézkedéseket, valamint kialakítja azokat az eljárási szabályokat, amelyek a vonatkozó jogszabályi rendelkezések és más ajánlások érvényre juttatásához szükségesek. A Szolgáltató a Felhasználó személyes adatait kizárólag a Felhasználóval fennálló szerződéses jogviszony fennállásáig kezeli, annak megszűnésekor azokat az adatbázisából törli. Nem jogosult azonban azokat az adatokat törölni, amelyek megőrzésére törvény kötelezi.

Szolgáltató tudomásul veszi, hogy a jelen ÁSZF rendelkezései szerint fennálló Felhasználási Szerződés teljesítése, a szolgáltatásai működtetése során tudomására jutott, ill. birtokába került valamennyi információt, adatot, illetve dokumentációt illetően titoktartási kötelezettség terheli.

A Szolgáltató a jelen ÁSZF elfogadásával kinyilvánítja, hogy ezen titoktartási kötelezettségének megfelelően a tudomására, illetve birtokába került valamennyi adatot bizalmasan kezeli, azokat harmadik félnek a Felhasználó kifejezett írásbeli rendelkezése nélkül nem adja át, nem teszi hozzáférhetővé és semmilyen módon nem hozza nyilvánosságra. Ez alól kivételt képez, ha az adatok kiadására jogerős bírósági határozat, vagy törvénnyel erre felhatalmazott szerv kötelezi.

A Szolgáltatónak a weboldal használatához és a megrendelésekhez kapcsolódó, törvényes adatkezelésére vonatkozó részletes Adatkezelési Tájékoztatója elérhető a következő oldalon: https://www.imaerp.com/altalanos-szerzodesi-feltetelek


8. Az Általános Szerződési Feltételek hatálya, annak módosítása

8.1. A jelen ÁSZF 2024. március 15. napjától hatályos és visszavonásig hatályban marad. 

8.2. A jelen ÁSZF hatályba lépésének időpontjában a Szolgáltatóval már jogviszonyban álló Felhasználók esetében a jelen ÁSZF Felhasználó általi elfogadását illetően a Szolgáltató az ÁSZF módosítására irányadó alábbi 8.3. pontban rögzített rendelkezések szerint jár el, azzal az eltéréssel, hogy amennyiben a Felhasználó 15 (tizenöt) napon belül nem mondja fel a Szolgáltatóval már fennálló szerződését, abban az esetben a jelen ÁSZF rendelkezései a fenti 8.1. pontban rögzített kezdő hatállyal vonatkoznak rá is.

8.3. A Szolgáltató fenntartja a jogát a jelen ÁSZF módosítására.
A Szolgáltató legkésőbb 15 (tizenöt) nappal a megváltozott ÁSZF hatálybalépése előtt a weboldalán közzéteszi, és e-mailben értesíti a Felhasználót a tervezett változásokról. Amennyiben az értesítést követő 15 (tizenöt) napon belül a Felhasználó írásban nem kifogásolja a változtatást, úgy azok automatikusan hatályba lépnek. Amennyiben Felhasználó a módosítást  nem kívánja elfogadni, jogosult a Felhasználó Szerződést a jelen ÁSZF 6.7.3. vonatkozó rendelkezése alapján írásban, azonnali hatállyal felmondani.

Szolgáltató az Adatkezelési Tájékoztató változásairól az ÁSZF-re vonatkozó szabályozással megegyezően köteles tájékoztatást küldeni Felhasználónak.

8.4. Az ÁSZF mindenkor hatályos változata a Szolgáltató honlapján folyamatosan elérhető akövetkező weboldalakról: https://www.imaerp.com/altalanos-szerzodesi-feltetelek

9. Egyéb rendelkezések

A jelen Általános Szerződési Feltételekkel létrejött jogviszonyukból eredő esetleges vitáikat a Felek kötelesek megkísérelni békés úton rendezni. Egyéb esetben a felek bárminemű jogvitájukra alávetik magukat - hatáskörtől függően - a Tatabányai Járásbíróság, avagy a Tatabányai Törvényszék kizárólagos illetékességének.